HOME » PRZEDSTAW SIĘ - DOMINUJĄCA/DOMINUJACY » WITAM

03.09.2018 20:44:58

Lokalizacja: Wrocław

Od: 2018-9-3
Witam , jestem Maciej z BDSM a raczej jego odkryciem u siebie i uczeniem się już od kilku lat wesoły . Jestem z Wrocławia . Choć młody mam trochę doświadczenia realnego jak i oczytania się w klimacie. Na to forum zaglądałem niejednokrotnie ale dziś dopiero zakładam konto.Chętnie włączę się do dyskusji. Pozdrawiam

03.09.2018 21:15:50

Witaj Panie Macieju,
Na temat tych Panów Wojtków i Panów Józiów, już dyskutowaliśmy:
Generalnie-serdecznie odradzam, to po prostu jest śmieszne, choć z pewnością nie taka była intencja twórcy tego pseudonimu bardzo szczęśliwy

Pan_Maciej
03.09.2018 22:11:03

Lokalizacja: Wrocław

Od: 2018-9-3
Dzięki za link ,) lubie używać nicków które określają i informują lubię jak ktoś pisze do mnie po imieniu nie musi się głowić nad tym czy jestem ona on oraz czy jestem osobą dominującą czy raczej uległą. Jeśli kogoś to śmieszy cóż każdy m inne poczucie humoru oraz spoglądania na świat wesoły. Dzięki za szybką reakcje widzę że jesteś sercem tego forum to bardzo cieszy. Pozdrawiam

04.09.2018 04:19:10

Od: 2017-1-1
,,Pan'' to miano którym Cie ktoś obdarza....a nie które sam sobie nadajesz,możesz nazwać się feldmarszałkiem ale jeśli nosisz rurki jesteś zwykłym pederastą. Użyj określenia na które zasługujesz albo które Cię najlepiej określa a nie narażaj na zajady ze śmiechu ludzi( zapewne) o pokolenie starszych.

04.09.2018 12:08:25

Od: 2018-5-29
Przesadzacie z tym Panem.
Rozumiem, że teraz jest amerykanizacja i prosząc o podanie godziny mówi się "hej, która godzina" a nie "czy może mi pan powiedzieć, która jest godzina"? Rozumiem Wasze intencje, ale tłumaczenie średnie. Normalnie do obcych osób mówi się chyba pan /pani?
Wiem, wiem, tu chodzi bardziej o to, że ktoś siebie sam karze tak nazywać. I że na formularzu raczej jesteśmy po imieniu /nicku
lol

A mnie to ostatnio strasznie bawi. Jestem oddelegowana czasami do pracy z obcokrajowcami. I zawsze słyszę "Dziękuję pani" "dobrze, pani" "bede, pani". Gdzie tu jest właśnie sprawa odwrotna. Wystarczyłoby "dziękuję, dobrze, przyjdę". A tu takie na siłę to "pani"
Dziwnie się z tym czuję cool

04.09.2018 12:39:50

Od: 2015-10-25
Ale to przecież są dwie absolutnie różne sprawy.
Kiedy komuś mówisz "dziękuję panu" lub też "czy może mi pan powiedzieć" są to zwroty grzecznościowe lub zwyczajowe. Forma zwracania się do KOGOŚ. Oczywiście ktoś przesiąknięty amerykanizmami może uważać, że lepiej bezpośrednio przez TY, ale to już kwestia jak napisałem zwyczajów i jakichś zasad panujących w danym środowisku.
Tu natomiast jest kwestia przedstawienia samego siebie. I nawet, kiedy jest się z kimś na pan, to druga osoba przedstawia się np. Franek, co nie zmienia faktu, iż zwracając się do niej (kiedy jesteśmy na pani/pan) wtedy mówimy panie Franku.
Wybacz, ale jeśli osoba, która Ci się przedstawia wyciąga rękę (pomijając drobizag, że w takiej sytuacji to kobieta ją pierwsze wyciąga) i mówi "witaj, jestem pan Franek", to brzmi po prostu śmiesznie.
Z mojego punktu widzenia rodzi dość uzasadnione wrażenie, że to próba zasłonięcia zaniżonej samooceny.

Ale oczywiscie mogę się mylić pan zielony

04.09.2018 20:24:19

Anthrax, doskonale wiem o co chodzi. Luzik Panie Anthrax
A moi obcokrajowcy każde zdanie kończą 'pani' lol to są akurat przybysze ze wschodniej ściany. Cieszą się na mój widok jak głodny pies, który zwęszyl jedzenie. I dosłownie wszystko kończy się 'pani'. Nawet 'dobra pogoda , pani' cool

04.09.2018 22:57:15

Od: 2015-10-25
Tak jest, luzik pan zielony

Jeśli ci obcokrajowcy są z Ukrainy lub Białorusi, to u nich taka forma jak pani nie istnieje (wiem, bo z pracownikami z tych krajów wiele razy długo rozmawiałem, ale to osobny temat). Oni zwaracają się zupełnie inaczej i dla nich to pani jest niesamowicie sztuczne, ale tak pewnie chcą pokazać, że poznają język czy jakiś szacunek. Dla nich my jesteśmy zupełnie innym, lepszym światem. W każdym razie będziemy tak długo, aż obecni zarządcy nie zepchną nas w objęcia wschodniej cywilizacji.

05.09.2018 09:15:15

Od: 2017-1-1
MrsSpeechless wracając do tematu,najprościej będzie jak po prostu znajdziesz różnicę między ,,Pan'' a ,,pan'' i ułatwię,jesteśmy na portalu klimatycznym bardzo szczęśliwy

05.09.2018 14:19:50