HOME » BDSM » BDSM W KULTURZE MANGOWEJ

ArtiSt
06.09.2017 17:31:15

Od: 2017-8-29
Od jakiegoś czasu zastanawiałem się gdzie umieścić ten temat. To miejsce wydaje mi się najlepsze, więc zaczynam.

W Japonii dużo swobodniej podchodzą do kwestii erotyki niż my ludzie z zachodu. W seriach zahaczających o nurt etchi( gatunek nastawiony na silne eksponowanie seksualności bohaterek, poprzez ich stój, częściową nagość lub zachowanie). Pojawianie się w owych seriach nawiązań do SM również się pojawia.

Przykładowo bohaterka serii "Mirai Nikki" w jednym z odcinków nosi strój dominy.

W "Zero no Tsukaima" bohaterka jest tzw. tsundere, czyli osobą nielubiącą głównego bohatera, na którego z winy fabuły jest zazwyczaj w jakiś sposób skazana, zwykle łatwo wpada w złość. Jedną z metod wyładowywania powstałej w ten sposób frustracji jest jego bicie. Tak robi właśnie wspomniana bohaterka. W grę wchodzi przykuwanie do ściany, bicie batem, karmienie gorszą strawą etc.

Jednak wszystkie te rzeczy pełnią głównie funkcje dodatkowego smaczku.
Żadna manga nie podjeła tak tematu jak seria "Nana to Kaoru". Obecnie zakończona liczy 18 tomów, poboczna seria Black Label liczy 5 tomów, do tego dwa aktorskie filmy kinowe i odcinek animę.

Nana to bardzo dobra uczennica, lecz podczas testów nigdy nie zdobywa maksymalnej ilości punktów. Powodem tego jest stres, z którym dziewczyna najwyraźniej nie potrafi sobie poradzić. Pewnego razu mama Kaoru - jej kolegi z klasy, zostawia u niej na przechowanie tajemniczo wyglądającą torbę. Nana odkrywa, że wewnątrz pakunku znajduje się skórzany strój S&M i nie jest w stanie oprzeć się własnej ciekawości.
Opis pochodzi z filmweb.pl

Niestety obecnie brak planów wydania w Polsce. Poniżej podaje linki do mang.

Na pociechę dodam, że wydawnictwo waneko wydało zachodni komiks o tematyce BDSM pt. "sunstone"

Sunstone opowiada o dwójce dorosłych kobiet, Lisie i Ally, które po poznaniu się online postanawiają umówić się na randkę.Ale z racji tego, że obie fascynują się BDSM to można się spodziewać, ze nie będzie to zwyczajna randka. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak naprawdę wygląda tajemniczy świat BDSM, jeżeli nie straszne wam związki damsko-damskie, jeżeli cenicie sobie dobry humor i jeszcze lepsze rysunki… No cóż, w takim przypadku Sunstone jest komiksem, po który powinniście sięgnąć. I kto wie, może dzięki niemu dowiecie się o sobie czegoś nowego? Lub zbierzecie się w końcu na odwagę, aby zrobić to, dzięki czemu będziecie szczęśliwi?
Opis pierwszego tomu ze strony waneko.pl

A wy co o tym myślicie? Wasz też interesuje takie ujęcie BDSM?

K24
06.09.2017 21:03:45

Od: 2017-5-27
Z tego co wiem manga to nie życie... W prawdziwym życiu musisz brać pod uwage wiele czynników biorących udział w BDSM,np takich jak czynnik ludzki.

ArtiSt
07.09.2017 19:22:50

Od: 2017-8-29
To prawda manga i życie mają niewiele wspólnego. Celem mang jest dostarczanie rozrywki w postaci dobrej historii. Po prostu jestem ciekaw jak podobają się wam takie historie.

SantaBarbaraAnn
08.09.2017 13:55:32

Od: 2017-4-1
To dobrze, ze pojawil sie tu ten temat.
Musze bardziej pilnowac co niektorych czlonkow mojej rodziny zakręcony
Blada, poraniona
Panna Anna bólom wbrew